Встановлюючи натяжні стелі, варто приділити додаткову увагу питанням організації та планування освітлення. По-перше, існує ряд технічних особливостей, яким повинні відповідати освітлювальні прилади. А по-друге, дизайнерські акценти повинні гармоніювати з акуратними і сучасними стелями. З огляду на ці моменти очевидно, що найкращим варіантом буде не класична люстра, а світлодіодні або LED світильники.

led

Переваги LED-світильників

1. Економічність. Споживаючи мінімум електроенергії, вони забезпечують достатню яскравість, так лампа в 3 вати заміщає 50 ватну.

2. Довговічність. Термін служби світлодіодів набагато більше, ніж у інших освітлювальних елементів.

3. Екологічність. У порожнину не закачуються пари ртуті, а значить, відпрацьовані лампи не вимагають особливої утилізації;

4. Різноманітність. Багатоваріантність форм, розмірів світильників і навіть колірної гами світлового потоку.

5. Оптимальний температурний режим. Робочий нагрів освітлювального приладу мінімальний, тому при установці натяжних стель допускається використання діодного освітлення в будь-яких варіаціях. 6. Гігієнічність. LED лампи не мерехтять, отже, не створюють навантаження на зір.

Порівняння LED лампа led Енергозберігаюча лампаcfl_bulb Лампа розжарюванняbulb
Час роботи, години 50,000 10,000 1,200
Потужність, ват 4-5 8-12 40
Потужність, ват 6-8 13-18 60
Потужність, ват 9-13 18-22 75-100
Необхідно лам для світіння 50,000 годин 1 5 42
Ефект від постійних включень / виключень Ні Зменшується час роботи Деякий ефект
Миттєве включення Так Ні Так
Довговічність Высока Крихка Крихка
Дизайн і розмір Гнучкий, компактний Непривабливий, об'ємний Об'ємний
Екологічно чиста Повністю Частково Ні
Випромінюване тепло  Низьке Середнє Високе
Чутливість до температури Ні Так Частково
Чутливість до вологості Ні Так Частково
Небезпечні матеріали Ні Ртуть Ні

  

Як забезпечити якісну інтеграцію світла і натяжних полотен? Віддаючи перевагу діодному освітленню, важливо не тільки вибрати якісні прилади, але і акуратно монтувати їх в натяжну стелю. Тому купуючи світильники варто врахувати, що існують певні вимоги. Наприклад "спідниця" повинна бути більше 5 мм для стандартних світильників, а для варіантів зі збільшеним діаметром – від 15 мм., інакше буде видно кріпильні елементи. Якщо круглі LED світильники не викликають особливих складнощів при установці, то квадратні зажадають від монтажної бригади досвіду і терпіння. Крім того, натяжне полотно може пошкодитися об кут, при провисанні внаслідок затоплення. Наша компанія постійно вдосконалює свою майстерність і розширює технічну базу. Тому ми активно використовуємо в роботі спеціальні квадратні "термокольца" і платформи для установки світильників, які дозволяють виконати роботу по установці натяжних стель максимально якісно і виключити ризик прориву полотна.

Ну а якщо хочеться піти від звичних геометричних форм, зверніть увагу на візуальні рішення, які відкриває застосування LED-стрічки.