За типом використовуваних ламп точкові світильники для натяжних стель діляться на кілька видів:

  1. З галогеновими або лампами розжарювання. Такі точкові світильники сильно нагріваються і можуть деформіроватьплівку, тому не підходять для натяжних стель. А ще вони споживають велику кількість електроенергії і недовговічні. Але, якщо ви все ж вирішили купити "галогенки", пам'ятайте: їх потужність не повинна перевищувати 30Вт
  2. З енергозберігаючими "економками".Вони є безпечними для натяжного полотна, але виглядають неестетично і мають неприємний ефект поступового розгоряння.
  3. Діодні або LED світильники. Цей варіант ми рекомендуємо своїм клієнтам. Світлодіодні точкові світильники оптимальні для натяжних стель: не нагріваються, дають яскраве, рівномірне світло, а ще вони економічні і довговічні. Наприклад, 9Вт лід лампочка не поступається по яскравості 60Вт лампі розжарювання, а крім того,має гарантію до 3 років. Таким чином, світлодіодні "точки", як і LED люстри, діодні панелі, дозволяють економити до 90% електроенергії в порівнянні зі звичайними лампами.

Що потрібно враховувати, вибираючи LED світильники для натяжних стель?

  1. Вибирайте сучасні "точки". Старі моделі врізних точкових світильників відрізняються значними габаритами, через які доводилося опускати полотно на 7-8см. сучасні LED панелі мають плоску форму, тому для їх установки потрібно не більше 4-5 см.простору за натяжною стелею.

  2. Ми не рекомендуємо квадратні точкові світильники для натяжних стель. Використовувані при монтажі заставні і термокольца квадратної форми гірше справляються з навантаженням (натягом стелі), ніж круглі. Причому, чим більше розмір LED панелі, тим вище ризики. А круглі "точки" відмінно зарекомендували себе.

 

  1. Купуючи врізний LED світильник, перевірте розмір так званої спідниці. Вона повинна бути не менше 1 сантиметра, в іншому випадку буде видно елементи монтажу.На фото наочно видно, що розмір внутрішньої частини підібраний правильно, тому і термокольцо буде непомітно.

До накладних світильниками (люстр)таких строгих вимог немає.  Приклад накладних світильників див. нижче.

  1. Вибираючи точкові світильники для натяжних стель у ванній, звертайте увагу на маркування, наприклад, IP44, IP54. Числове значення має починатися з 4, і чим воно вище, тим більше прилад захищений від вологи.

Корисна інформація про монтаж LED світильників

Для установки "точок" потрібні спеціальні елементи, так звані платформи. Вони кріпляться безпосередньо до плит перекриття і утримують світильник.Тому, можна поставити скільки завгодно точкових світильників на натяжній стелі: плівка не деформується і не провисне. Монтують освітлювальні прилади і регулюють їх положення щодо полотна співробітники компанії-установника.

Кількість і розміри «точок» обумовлюються при укладенні договору, від цього залежить вартість стелі. А ось їх розташування ще можна змінити в процесі монтажу, оскільки отвори армуються і прорізаються безпосередньо на об'єкті.

Термокольца кріпляться до полотна за допомогою клею Cosmofen CA 12. Він термостабільний, швидко застигає і забезпечує надійне кріплення. Коли підготовчі роботи виконані, монтажники акуратно завершують монтаж точкового світильника в натяжній стелі.